Ako sa Danoboss dostal k Futurame

...aneb začiatok cesty k vzniku tejto stránky.


Ako som sa dostal k Futurame... otázka ktorá trápi civilizáciu odkedy píšem svoje fanfárové texty na túto stránku. Dnes je deň, kedy sa to dozviete. Písal sa nejaký rok 2000niečo a vonku bolo horúco ba až teplo. Išiel som za svojim nepriateľom Romanom, od ktorého som chcel nové série Simpsnov – vtedy ešte 17tu sériu ktorá bola iba s anglickým dabingom. Nejak sa mu podarilo mi tam vnútiť aj pár dvdčiek nejakého divného seriálu od tvorcu Simpsonovcov – istej Futuramy. Párkrát som už tento seriál zazrel, keď ho pozeral môj retardovaný starší súrodenec. Štýlom kresby mi vtedy dosť prípomínal seriál „Spongebob“, najmä preto že v tomto seriáli som si všimol postavu, ktorá mala miesto huby nejakú rukavicu.

Popravde, vôbec som nemal náladu Futuramu pozerať. Pozeral som Simpsnov a bol u mňa bratranec... až vtedy som sa rozhodol, že jednu epizódu Futuramy skúsim. Ak čakáte teraz niečo v zmysle „okamžite som sa do nej zamiloval bla bla bla“, tak vás sklamem. Od nudy som si chcel odtrhnúť uši a zakryť si nimi oči, aby som prišiel o celý audiovizuálny vnem - tak blbých 20 minút som teda nečakal. Bolo to záživné ako pozerať tretí krát tú istú časť španielsko-mexicko ugrofínskej telenovely. Zhodli sme sa na tom, že tento seriál bol odpad a umiestnil som ho do temného zákutia spodného šuplíku môjho pracovného stola. Skutočne som ten seriál mal dlho zafixovaný ako hroznú blbosť a keď zamnou prišiel Roman že ako sa mi páčila Futurama, tak som mu milo odpovedal tým, že som seriál prirovnal k ženskému pohlavnému orgánu. Epizódu ktorú som videl ako prvú si výborne pamätám. Bol to diel Mars University. Doteraz je u mňa zapísaný ako vôbec najhorší diel Futuramy aký som kedy videl a doteraz nerozumiem prečo som nezačal od prvej epizódy.

Teraz sa určite pýtate: „A ako to dopadlo? Už nikdy si si žiadnu epizódu nepozrel a nikdy si nezaložil stránku o Futurame?“. Z časti máte pravdu, ale z tej 100% časti sa mýlite. Pretože s nejakého dôvodu sa niekedy, niekde, niečo vo mne pohlo a pozrel som si ďalšiu epizódu. Slovo dalo slovo, padla prvá rana a Futuramu som zrazu skukol celú. Vôbec som nešiel porade a Space Pilota som pozrel naozaj až v strede svojho sledovacieho maratónu. Futuramu som si zamiloval, na avatare mal všade Zoidberga a ako som sa dostal k tejto stránke, tak to si môžete prečítať napríklad v sekcii O stránke